| TheRealFantasy a întrebat:

Sa zicem ca la BAC am luat peste 5 in fiecare proba scrisa (romana, mate si fizica) dar nu am avut media peste 6. Voi putea da din nou o singura proba, la alegere, si raman valabile notele de la celelalte doua, sau trebuie sa le dau pe toate iar si nu se mai tine cont de rezultatele precedente?

De asemenea, daca in sesiunea din toamna, fie intr-un mod sau celalalt promovez, am posibilitatea de a intra la UPB in anul asta, sau trebuie sa astept pana anul viitor?
Din cate am inteles pe site sau undeva am vazut ca scria ceva de genul ca pot intra dupa sesiunea de BAC din toamna, adica ma pot inscrie iar daca e un loc liber(renunta cineva)?

Răspuns Câştigător
| Mentosanaaa a răspuns:

Salut! Din ce știam, ai dreptul să alegi materia la care să mai dai încă o dată proba, din moment ce ai 5 și peste 5 la toate.
Cât despre admiterea la Politehnică, am un amic care a dat bacul odată cu mine (în 2015), dar l-a picat și a dat din nou în toamnă. Cu toate astea, a reușit să intre la UPB în sesiunea din toamnă, pe locurile care nu fuseseră ocupate. Repet, asta e o situație din 2015. Deci cred că există șanse și că nu vei pierde anul. Baftă si multă putere de concentrare!

1 răspuns:
| tibistf a răspuns:

Ai cum sa intri la UPB la toamna daca raman locuri libere la unele facultati.