| j1NNNx a întrebat:

Daca am promovat la fiecare materie si nu mi-a iesit media la bac, cum se procedeaza? Trebuie sa dau la toate sau pot alege o materie pentru a obtine media?
Dar daca sesiunea viitoare schimb proba de la alegere trebuie sa dau iar la primele doua sau pot pastra notele si schimba materia?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Procedezi cum vrei, la urmatoarea sesiune poti da examenul la toate materiile, numai la doua sau numai la una.
In cererea de inscriere vei solicita expres sa-ti fie recunoscute notele la materiiile la care nu vrei sa mai dai.

| aXy99 a răspuns:

Nu poti schimba nicio materie. Alegi intre materiile la care deja ai dat examenul de bacalaureat. Poti sa alegi una, doua sau toate 3.