| ANDREI118932 a întrebat:

Am intrat la liceu la profilul filologie si as vrea sa stiu ca ce as puteam sa ma angajez dupa ce termin.

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Filologia are legatura cu romana/franceza/engleza.
Poti deveni profesor.

| Alexandrughita a răspuns:

Nu prea are legatura. Crede-ma. Oricum facultatea poti sa o urmezi in orice domeniu vrei. Acel domeniu conteaza intr-adevar pentru ziua cand te vei angaja. Liceeul e doar ceva intermediar.

| claustrofob a răspuns:

Dupa ce termini liceul nu o sa te poti angaja in domaniul asta doar cu diploma de liceu.Pentru a putea profesa in domaniu trebuie sa urmezi o facultate macar.Vezi tu este greu sa iti gasesti de lucru si cu facultate, apai fara nici nu mai vorbesc! succes!