| Aly_7223 a întrebat:

Am intrat la liceu la profilul uman -filologie, si as vrea sa stiu din cate materii se da teza si care sunt acelea.
P.S.raspunsul as vrea sa fie concret nu doar o presupunere.
multumescccc!

Răspuns Câştigător
| Marijuana a răspuns:

Hey buna happy Eu sunt la filologie, am trecut a 10-a.In cls a 9-a am dat teza doar la Romana, Istorie si Engleza thinking Cred ca in clasa a 10-a sau a 11-a o sa dam teza si la, Latina thinking

2 răspunsuri:
| Mihaela111 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc dar o sa scriu o presupunere pentru ca eu sunt la alt profil.Din cate stiu eu se dau teze la lb.romana,la latina, la o limba straina si inca un obiect dar sincer nu mi-l amintesc acum. Sper ca te-am ajutat

| Diiaanna a răspuns:

Buna.Eu fac tot filologie si dau teza la 4 materii:romana, franceza, latina si geografie sau istorie, la alegere.
La limba straina dai teza in functie de ce ai ca prima limba de studiu...franceza sau engleza.