| alexTPU a întrebat:

in primul rand scuzati categoria dar chiar sunt disperat.Ieri nu ma mai facut o ora si dupa ceea ora aveam geografia si a zis profa ca putem sa plecam daca avem 2 note.Majoritatea a plecat inclusiv eu.Dpa ce am ajuns acasa m-a sunat o colega sa vin repede la scoala ca ne-a chemat inapoi dirigu.Ceilalti s-au intors dr eu chiar nu puteam sa ma intorc deoarece parintii mei trebuiau sa plece atunci si nu avea cine sa stea cu fratele meu. Tatal meu l-a sunta pe domn diriginte a spus bine atunci sa nu se mai intoarca sa stea acasa. Dupa aceea am primit un telefon de la un coleg ca domn diriginte mi-a scazut media la purtare.Ce pot sa fac acum? Imi va afecta media scazuta la purtare intrarea la liceu adica nu voi putea intra la un liceu bun chiar daca am media destul de mare pentru a intra?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Convinge-te ca ai nota scazuta la purtare si roaga-l pe tatal tau sa stea din nou de vorba cu dirigintele.
Nu cred ca media la purtare iti va afecta altceva decat media generala, dar e pacat sa pierzi un zece dat degeaba, dintr-o copilarie.

1 răspuns:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Roaga-l pe tatal tau sa mai vorbeasca inca o data cu dirigintele, nu este corect