| sebyse a întrebat:

Sal TPU nu le prea le am cu fizica si vreau sa stiu daca sari intr-un mijloc de transport (tren autobuz tramvai etc) eu raman pe loc iar mijlocu de transport se duce in fata sau tot ma misc odata cu el

ofer funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaaalaughing) ma gandeam ca ai ganduri sinucigaselaughingin cazul asta daca stai putin in aer tu vei ramanea pe loc, iar cand vei cadea vei fii cun un pas mai in spate

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste inertie.In momentul cand sari din mijlocul de transport tu ai tendinta de a-ti pastra starea de miscare.La contactul cu solul s-ar putea sa-ti rupi ceva.

| sebyse explică (pentru anonim_4396):

Sa sar pe culoar nu din el

| anonim_4396 a răspuns (pentru sebyse):

Aaaalaughing) ma gandeam ca ai ganduri sinucigaselaughingin cazul asta daca stai putin in aer tu vei ramanea pe loc, iar cand vei cadea vei fii cun un pas mai in spate

| L4WRlD34TH a răspuns:

In cazut acesta tu, te misti odata cu el(asta daca stai in aer putin timp, ex: 1-3 secunde).