| Marcelo112 a întrebat:

Sal TPU, sper sa nu fi gresit categoria, daca este asa imi pare rau.
Daca ma poate cineva ajuta spunandu-mi si mie ce opere intra la BAC la romana, de preferat o lista cu operele ce pot pica si din care pot alege pentru profil mate-info.Multumesc.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

La bac nu-ti vine o opera anume ci o cerinta mai generala:sa prezinti un roman, o nuvela dintr-o anumita perioada istorica, sa caracterizezi un personaj, sa demonstrezi valoarea artistica a unui poem.Tu trebuie sa faci referire la acea opera pe care ai studiat-o la clasa.

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Niște materiale simple pentru subiectul III la română găsești aici: http://olx.ro/......6KqEQ.html