| pacifistul a întrebat:

Sunt student la facultatea de Petrochimie si Prelucrarea petrolului Ovidius Constanta, si vreau sa stiu daca se poate sa fac colegiul nautic roman de2 ani dupa terminarea acestei facultati. Nelamurirea mea este daca ma pot angaja pe un vas petrolier daca termin acest colegiu de 2 ani, adica este sufient de bun acest colegiu incat sa se coreleze cu facultatea de petrol incat sa ma imbarc pe o nava

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa terminarea facultatii, da. Conditia este sa nu ai mai mult de 30 ani. Poate ca sunt functii pe petroliere care necesita cunostinte in domeniul petrolului!