| VaduvaEduard1 a întrebat:

Sall... cine stie ce subiecte se dau la teza romana clasa a-VI-a
semestru al 2- lea

2 răspunsuri:
| Nicoleta12345 a răspuns:

PAi uite :
1. Amintiri din copilarie - opera epica
2. Cainele si catelul sa argumentezi ca este fabula.
La Gramatica :
1. Verbul
2. Substantivul
3. Adjectivul
4. Pronumele
5. Numerelul.
Astea is niste subiecte posibile... ceva de genu mi-aa dat si mie big grin!
Funda?:*

| StarCreaMx9 a răspuns:

Iti zic ce am primit eu:
1.Sa povestesc Dl.Goe sau sal caracterizez
2. Propozitii cu prepozitii (genitiv, dativ, etc.)
3.De analizat : adverbe si verbe sau substantive si 'adjective'(parca)
4.Propozitii cu diverse figuri de stil

Asta am primit eu mie m-i-a iesit 2 pagini A4 povestirea la Dl.Goe (am povestit ff dezvolat) analizatul vreo pagina si restul inca o pagina deci cred ca o sa ai si tu cam atat sau mai mult/mai putin

Funda?