| Nis_De_1996 a întrebat:

Imi poate da si mie cineva subiecte de teza la romana pentru clasa a 7 semestru 1?

2 răspunsuri:
| StefanutzDz a răspuns:

Pai..cred ca te pot ajuta eu. Eu sunt clasa a 8-a si maine am si eu teza la romana.Ciudat nu? Din ce imi amintesc eu anul trecut as zice sa te axezi mai mult pe demonstratii de gen epic si gen liric, exprimarea opiniei, compunere descriptiva sau narativa, demonstratie de text nonliterar(cum sa arati ca e nonliterar) iar la partea de gramatica sinonime antonime omonime paronime cuvinte polisemantice functii sintactice, familie lexicala, camp lexical..despartirea in silabe cu reguli, derivare, compunere si conversiune(schimbarea valorii gramaticale) Sper ca ti-am fost de folos. Bafta la teza!

| Nis_De_1996 explică (pentru StefanutzDz):

Mltumesc foarte mult! si tie bafta!