| Leylla a întrebat:

Hei, buna! Avand in vedere ca trec in clasa a 9 a, ce ar trebui sa citesc? (ma refer ce carti se studiaza, ca sa stiu sa le citesc de dinainte)

Răspuns Câştigător
| AndreeaAnisoara a răspuns:

Buna!
Maitreyi-Mircea Eliade; Romeo si Julieta-Wiliam Shakespeare; Tinerete fara batranete si viata fara de moarte; Moara cu noroc-Ion Slavici;

2 răspunsuri:
| AndreeaDiana9999 a răspuns:

Buna!
Din cate stiu eu Maytrei, Romanul adloescentului Miop, Moara cu noroc. Ion, Mara, Hanul ancutei si cam atat.
Pa-pa

| Ioana_Popescu_1996 a răspuns:

Cam ce a spus andreeadiana9999, doar ca ion nu il faci in clasa a 9-a ci in clasa a 10-a.