| ANIRIiriANIRI a întrebat:

Sall.In clasa a VIII-a trebuie sa dai examen si la engleza daca vrei sa intri la filologie?

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu. Examenul la engleza se da numai daca vrei sa mergi la filologie bilingv engleza sau la filologie engleza intensiv.

| Artemisia a răspuns:

Din cate stiu eu, daca vrei sa mergi la filologie-bilingv va trebui sa dai o proba orala si una scrisa la engleza.

| MyMindRules a răspuns:

Nu, trebuie sa dai examen la engleza daca te duci la engleza intensiva.
Bft!

| alinaaa26 a răspuns:

Nu trebuie sa dai examen si la engleza daca vrei sa intri la filologie. examenul de engleza se da daca vrei la sectie de bilingv ex filologie bilingv engleza, mate info bilingv engleza

| DontCloseYourEyes a răspuns:

Acest profil este unul biling. Deci daca vrei sa intri in a IX-a la filologie trebuie sa dai examen si la limba moderna 1 adica engleza... Sper ca te-am ajutat :-D

| ixedin a răspuns:

Nuh! sunt si eu la filologie...big grin

| MrHeadshot a răspuns:

Nu.Trebuie sa dai doar la limba romana si matematica.

| andreipetresu a răspuns:

Trebuie sa dai doar matematica si romana

| blondinata14 a răspuns:

Buna. Nu este obligatoriu. Daca vrei sa te duci la clasa de filologie intensiv engleza sau bilingv trebuie. Daca vrei la filologie simplu, filologie-portugheza.sau mai stiu eu ce, nu trebuie:* sper ca ti-am fost de folos.

| Danuuuts a răspuns:

Salut. Pai dai examen daca vrei sa intri la filologie bilingv-engleza. Atat. Eu asa am dat!