| cosmynutza97 a întrebat:

Hey! Mai am putin si termin clasa a- VIII -a, nu ma pricep absolut deloc la matematica asa ca m-am gandit la filologie, curiozitatea mea este daca trebuie engleza foarte bine. daca as putea face fata, pentru ca nici la engleza nu sunt tocmai "As "

Răspuns Câştigător
| AnnAnne a răspuns:

Eu sunt la filo intensiv engleza si sunt ceva pretentii. E si normal, la 4 ore pe saptamana(a 9-a), dar daca nu esti "as" iti recomand filo simplu, care mi se pare ca are 3 ore/saptamana. si e mai lejer.Desi iti dai seama ca nici la intensiv engleza nu se omoara lumea...

Succes la examen si sa intri la cel liceu vrei! happy

14 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Filologie dacă iei evaluarea națională dragă nu te baza că ai să copii... și depinde de liceu nu poți intra cu orice medie acolo

| cosmynutza97 explică (pentru VladimirPutin):

Nu ma bazez pe asta. dar Evaluare Nationala nu are nici o legatura cu lb. romana...

| VladimirPutin a răspuns (pentru cosmynutza97):

Ba are și cu româna și matematica

| cosmynutza97 explică (pentru cosmynutza97):

Lb engleza, imi cer scuze

| VladimirPutin a răspuns (pentru cosmynutza97):

La matematică ce faci?

| zuzualina a răspuns (pentru VladimirPutin):

Pai a 9a si a10 ce mai faci mate, in rest numai specifice profilului

| cosmynutza97 explică (pentru VladimirPutin):

Pai... o sa ma stradui si la matematica dar ..filologia nu se axeaza atat de mult pe matematica..si e mai bine, zic eu.

| VladimirPutin a răspuns (pentru cosmynutza97):

Aici era vorba de evaluarea națională

| cosmynutza97 explică (pentru VladimirPutin):

Da, pai chiar maine am simulare la matematica si cel putin partea de algebra sunt in stare sa o fac... cel putin asa sper si... daca iau o nota suficient de mare la romana, nu o sa ma afecteze atat de mult cea de la matematica

| Andrewz a răspuns:

Cand o sa te inscrii trebuie sa scrii limba 1 si limba 2 adica limba avansata si incepator. Daca nu te pricepi la engleza pune franceza sau ce stii mai bine ca limba 1.

| zuzualina a răspuns:

Depinde si de profesor

proful meu, intr-a 9a a inceput cu noi de la 0

| 23mma a răspuns:

Nu conteaza daca dai la liceu de filologie
o sa dai bac la istorie, romana, geografie, si o limba la alegere ...Succes!

| AnoNlmus a răspuns:

Filologia se bazeaza pe limbi straine foarte mult