| kyssy a întrebat:

Sall! Poate sa-mi spuna careva un site in care pot gasi critice literare la adresa lui Ion Creanga? va rog...si multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| anna01 a răspuns:

Site nu stiu, dar critica, stiu."Viata si opera lui Ion Creanga"-G.Calinescu sau in "Istoria literaturii de la origini pana in prezent"-cap."Marii clasici", Vladimir Streinu-"Ion Creanga", Tudor Vianu-"Arta prozatorilor romani". Poate gasesti pe net un compediu al lui Calinescu, erau, parca, dar nu nu mai stiu siteul.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu caut innebunit!

| ancutzyka29 a răspuns:

Sunt in aceeasi problema -.-'