| motanita14 a întrebat:

am si eu o intrebare,eu am notele urmatoare la romana : 4, 3,7,6,8 si cu 2 in teza pe primul sem am avut media 5, imi iese 5 pana la urma sa trec?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da treci

| nic3rr a răspuns:

Daca e de treaba profesorul da.
Iti iese 4, 7.

| motanita14 explică (pentru nic3rr):

Paii pe primul sem am avut 5 si trec

| nic3rr a răspuns (pentru motanita14):

Atunci felicitari pentru ca ai trecut!

| motanita14 explică (pentru nic3rr):

Eu ziceam ca tu mi.ai zis mie ca imi iese 4, 70 si eu ti.am zis ca pe primul sem nu am fost corijenta am trecut cu media 5 si mii se rounjeste asta ziceam

| nic3rr a răspuns (pentru motanita14):

Ok, am inteles, eu te-am felicitat pentru ca tu ai spus ca profesor iti va acorda media 5 si pe acest semestru.

| motanita14 explică (pentru nic3rr):

Mersii :3 eu am zis ca e normal sa imi dea 5 laughing

| ellenandreea a răspuns:

Ai noroc. Treci. Iti iese 4, 70.
Cum se calculeaza?
Media artimetica de la oral x 3 + teza / 4 = media ta!

| AntonikG a răspuns:

Da, iti iese 4, 70 media pe sem asta.
pentru viitor: Media cu teza se calculeaza astfe: media aritmetica a notelor ori 3 plus teza impartit la 4!