| Ddanyel97 a întrebat:

am trecut pe clasa a8-asi nu prea stiu ce carti sa citesc voi stiti plzzz

Răspuns Câştigător
| Nommm a răspuns:

Bunaaa! happy Si eu trec a 8-a. Depinde ce iti placehee hee mie de ex imi plac romanele politiste :X scrise de Agatha Christie :X Uite cateva care le ador: 10 negrii mititei, Crima din Orient Express si Pisica printre porumbei. Este vorba de niste crime :X Citeste cartile acestea si iti garantez ca o sa iti vina sa le mai citesti odata laughing sau ai putea sa citesti ceva comedie cum ar fi Cismigiu et Compwinking scrisa de Grigore Bajenaru. Fundits'a?winking

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fiecare scoala din tara are carti variate si profesorii iti vor spune ce material didactic iti trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
| Sylvia97 a răspuns:

Daca intri in clasa a 8a trebuie sa citesti ceva care sa te ajute in viitoarea clasa sau pentru. liceu. In a 8a o sa studiezi Baltagul de M. Sadoveanu care va fi doar frgament in carte. Daca vrei sa fi mai bine privita de catre profesor cauta si citeste comedia "O scrisoare pierduta" de I.L. Caragiale si poti face si un rezumat sau o caracterizare de personaj. Incearca. Chiar daca acum incepe scoala comedia recomanadata o vei studia doar pe la sfarsitul anului. Sper ca te-am ajutat.winking