| Clucy a întrebat:

imi dati si mie o idee de o povestire in rama... Cum sa incep? plzzz

3 răspunsuri:
| AlxMro a răspuns:

Prietene ce trebuie sa faci? Eseu? Daca faci eseu incepi cu date despre autor, daca te duce capu faci comparatii cu alti autori iar mai apoi expui date despre opera. Definesti povestirea in rama ce este, Hanul ancutei daca faci spui ca are 9 povestiri legate de un lucru comun hanul ancutei. Vorbesti despre titlu, personaje, conflicte, structura operei, o mica caracterizare, etc.Si la final inchei cu critici despre autor.

| ghitza a răspuns:

Poti sa te inspiri din Hanul Ancutei.

| AnAnGeLWiThOuTnAmE a răspuns:

O mie si una de nopti, hanu ancutei, florin scrie un roman sunt povestiri in rama