| sweet2kitty1049 a întrebat:

imi puteti recomana niste carti interesante care va plac si voua?
daca se poate sa fie gen Stephenie Meyer - Amurg, Luna noua,..., si nu numai si sa scrieti si genul fiecarei carti recomandate? multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Chelsea Quinn Yarbro - Hotel Transilvania si Palatul - sunt cu vamiri si sunt mai bune decat amurgul

| MâţaD a răspuns:

Mie imi place ingerul noptii de becca fitzpatrick.acum a aparut si cartea a doua, continuarea primei, Crescendo.Eu am vazut serialele The Vampire Diaries.Ar trebui sa incerci cartilehappy

| DedeDedycz a răspuns:

Poti incerca Gazda de Stephenie Meyer sau daca vrei tot cu vampiri,... de ce nu incerci,... jurnalele vampirilorhappy?

| Wonderland a răspuns:

Fata de hârtie- Guillaume Musso

Autorul unei trilogii se îndrăgostește de personajul fictiv din cartea lui. Merită citită, o carte extraordinară!

| blueberry05 a răspuns:

Cldul lui Da Vinci-Dan Brown(thriller istoric, foarte interesanta cartea, dupa ce o vei citi iti vei pune intrebari la care inainte nu te gandeai)
Baiatul cu pijamale in dungi:John Boyn(drama)
Dragoste si matematica-Sheila O'flanagan(romance)

| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Am citit de curand carti scrise de john grisham, scrie in general despre avocati, lege. cel mai mult mi-a placut cartea,, omul care aduce ploaia,,. daca iti plac cartile moderne poti citi din seria chick. sunt mai multi autori care scriu la seria asta. autoarea care scrie frumos, cu multe intrigi e sophie kinsella ( nu sunt sigura daca am scris corect laughing )

| cıσccσʟαтα a răspuns:

Carti din colectia "chic" ...de exemplu "diavolul se imbraca de la prada" de Lauren Weisberger sau Jurnalul unei dadace de Emma McLaughlin si Nicola Kraus sau "La cumparaturi cu sora mea" si "poti sa tii un secret" de sophie kinsella[eventual si altele scrise de ea" si tot asa.din colectia chic. toate sunt povesti de viata cu personaje principale fete la 20-30 ani.mie mi-au placut mult... daca mai vrei sa mesaj:*

FUndaaa plsspuppy dog eyes!

| catalina_2560 a răspuns:

Iti recomand Vampirii din Morganvile de Rachel Cane!
E superba! Doar ca eu am citit doar primele 2 volume.
Mersita sa o citesti!(Eu am terminat ambele volume in 2 zile laughing )

| Manutzzu a răspuns:

Am citit "Cititorul din pestera" de Rui Zink. Este vorba de un adolescent de 16 ani care avea parintii divortati si fura cu niste baieti din cartierul lui. Dupa un furt era sa il prinda politia si ca sa nu fie prins s-a aruncat intr-o barca care a pornit cu el l-a drum si la lasat pe o insula pe care traia doar un monstru. Mai departe te las sa descoperi u povesteabig grin.