| جيورجيو_كلاوديو_1905 a întrebat:

imi puteti spune o modalitate usoara de a invata germana repede?! Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

1 limba germana nu e usoara asta sa intelegi nu exista rapid cand vorbim de limba germana da

1, invata verbele cele mai importante 100
2, invata subiecte dar si der, die, das
3, invata adjective cele mai populare
daca vrei te pot ajuta

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deutsche sprache ist nicht eine einfache sprache ja, das ist die erste rat

| Notmyaccount a răspuns (pentru RAY):

Dap... Ma bucur ca ce ai incercat sa ii explici, a fost si exemplificat in acelasi timp. Bravo, e 2 in 1.

| RAY a răspuns (pentru Notmyaccount):

Das war meine erfahrung mit deutsch sprache, englisch ist einfach in meine meinung, aber deutsch hast eine schwere grammatik, du kannst deutsche sprechen?

| Notmyaccount a răspuns:

In mare sunt doua feluri usoare de a invata o limba repede. Fie te muti in tara respectiva, fie citesti. Dar daca nu esti dispus poti folosi chestii alternative, precum Duolingo. Daca ai prieteni vorbitori roaga i sa vorbeasca in prezenta ta.( nineinteles in limita posibilitatii tale de a intelege). Incearca sa asculti muzica in germana... Sunt multe clipuri, care te invata multe chestii utile foarte usor. Si inclusiv eu as fi bucutoasa sa te ajut la anumite lucruri. Germana nu e grea cu persoana potrivita.

| BlankWhite a răspuns:

Uita-te la seriale, filme in limba germana sau vorbeste in germana cu cineva care cunoaste aceasta limba.