| parishiltonbia a întrebat:

As vrea sa invat o limba usoara, nu prea multe cuvinte, cele esentiale, cateva timpuri si cam atat, ca sa pot vorbi cu prietena mea fara ca ceilalti sa ne inteleaga. Nu imi spuneti italiana, portugheza, spaniola, engleza, franceza sau germana. Poate si o modalitate de a o invata... Dau fundulita pentru cine imi e de folos!

3 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

De ce să înveţi o limbă? Eu zic să vă faceţi un cod al vostru secret.Aşa făceam şi eu când eram mai mică, dar chiar şi acum mai folosesc unele prescurtări, cuvinte pe care numai eu şi cu prietena mea le înţelegem.Este chiar foarte amuzant, mai ales când ceilalţi se chinuie să-şi dea seama despre ce vorbiţi. laughing

| SophieCoraline a răspuns:

Incearca limba rusa, sigur nimeni nu va va intelege
ier daca vrei cava mai usor greaca sau latina

| Émimα a răspuns:

Coreeanalaughing