| TheFuture46 a întrebat:

Sall TPU, imi puteti spune si mie care este diferenta intre cartea Amintiri din copilarie si film?

Răspuns Câştigător
| Frankenstein a răspuns:

Hello. Niciodata nu se va compara o carte cu filmul facut dupa ea. In primul rand, in film nu sunt toate detaliile. In al doilea rand, daca citesti cartea, iti poti face propriul tau film, sa-ti imaginezi cum ara arata personajele etc. Iar in al treilea rand, fara suparare, ti-e lene sa citesti cartea? E scurta si e foarte frumoasa.
Apropo, daca citesti carti, ti se va dezvolta vocabularul si te vei putea exprima mai corect si incetul cu incetul, nu vei avea nicio problema. Sper ca te-am ajutat. Byeeehappy:*