| johnye2 a întrebat:

Imi spuneti niste intrebari de logica de
ex
"Cand a murit Stefan Cel Mare?

Raspuns: In ultima sa batalie. dati si raspunsul cin scrie 35 intrebari castiga mult noroc

Răspuns Câştigător
| Licurici_2266 a răspuns:

-Pe ce parte a urcat Mihai Viteazul in tren, pe stanga sau pe dreapta?
-Pe nici una, atunci nu erau trenuri!

- Un om vrea cirese si se urca intr-un cires, deodata vede un leu jos cum se da jos?
_simplu! Se duce si ia leul in buzunar!
-Cum se zice pana de vulpe pe palarie sau sub plarie?
-Pai vulpea n-are pene!
- Un cocos se aseaza intre un pod si pamant, jos e apa, unde cade oul?
- imi pare rau da cocosu nu face oua!
- Pe un gard sunt 10 pasari, un vanator impusca 4, cate mai raman?
-0, Fiindca daca trage cu pusca in patru se sperie toate!
Intrebaretonguee ce parte a urcat Stefan cel Mare in tren? pe partea cu gara sau pe cealalta parte?
pe vremea lu' nenea ala nu erau trenuri.
Pe o strada pustie ( nici un om, nici o masina ) este un caine flamand. Langa el se afla mancare si apa buna de baut. De ce moare cainele?
I se termina mancarea.
De unde le avea Vlad Tepes cizmele?
De la genunghi in jos,
Cate zile de nastere are un om la 20 de ani?
O zi, pentru numai odata te nasti.
Cum se zice: pene de vulpe in palarie sau pe palarie?
Vulpea n-are pene.
"Tatal cu fiul merg cu masina si fac accident, in urma acestuia tatal moare, iar fiul este dus de urgenta la spital, pe masa de operatie chirurgul spune: Nu pot sa il operez, deoarece este fiul meu. Cine este chirurgul?
Maicasa.
1. 2 tati si 2 fii merg la pescuit. ei prind 3 pesti. ii impart si merg acasa. cum este posibil?
2. un pitic sta la etajul 10.cand urca in lift apasa butonul 8 si restul urca pe scari.de ce?
3. unde gasesti un caine fara picioare?
4. ce intra de 3 ori in femeie?
5. un american care traieste in Florida poatefi inmormantat la New York?
6. Un om se plimba cu cainele sau pe o pajiste, cand a dat peste cinci bucati de carbune, un morcov si o caciula. Nimeni nu le-a pus acolo, dar este un raspuns perfect logic cum au ajuns sa fie acolo. Care este?
7. Ce este odata intr-un minut, de doua ori intr-un moment si niciodata intr-o o suta de ani?
8. O pisica alba se urca in pom. Cum se da jos?

Raspunsuri:

1.1.la pescuit au fost:bunicul tatal si copilul
2.este pitic si nu ajunge la butonul 10
3. unde la-i lasat
4.litera E
5. spune ca traieste deci nu este mort.
6.om de zapada
7.litera M
8.alba
sper ca-ti ajung astea. Funda?

2 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ce logica e asta? Nu toti domnitorii au murit pe campul de lupta, nici macar Stefan Cel Mare, a murit ca a fost bolnav.

| johnye2 explică:

Le copiati de pe net