| Razex12 a întrebat:

Intrebarea mea este:cum functioneaza boxele? Cum pot reproduce o gama asa larga de sunete, ce parte din ele face acest lucru si cum pe inregistreaza vocea si pe ce? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| 12faly56 a răspuns:

Functionarea unei boxe este simpla:diferitele impulsuri electrice sint transformate in sunete de catre difuzor.boxele nu inregistreaza ci ele redau doar.inregistrarea se face pe banda magnetica cd.hd. care prin citire sint redate de boxe.