| sweetmih a întrebat:

Pe ce profiluri de licee nu se fac geografie si istorie (in claele XI si XII macar)?

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU "scapi" de Istorie & Geografie - vezi linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Mate-Info, si Filologie mi se pare!

| Aretha a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

La filologie se pune accent pe romana, engleza, franceza, istorie si geografie.
La mate-info si bio-chimie se face doar 1 ora happy

| Aretha a răspuns:

Mate-info: 1 ora.IX-XIII
bio-chimie : 1 ora IX-XIII
stiinte sociale : 1-2(geo)/2-3(isto) IX-XIII
filologie 1-2(geo)/2-3(isto) IX-XIII

Deci nu scapi.Nu stiu insa cum e la profilele vocationale.Dar cred ca si la desen, muzica, arhitectura..se face ^_^
Nu scapi.haha
FUNDA? laughing

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru Aretha):

Inseamna ca nu ai scapat nici tu?! big grin

| Aretha a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Eu nu am nevoie sa scap.Mie imi plac ^_^

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru Aretha):

Bravo tie, dar vad ca ai devenit dependenta de TPU, si asta nu este bine!

| Sfetnicul a răspuns:

Se fac la toate specializările, fie 1 oră/ săptămână, fie 2 ore. Iar în unele cazuri 1 oră la 2 săptămâni.

| Hukez a răspuns:

Sunt unele profiluri unde ori nu se fac ori conteaza foarte putini aceste materii: Mate-info, stiintele naturii, sportiv.