| 96VLAD96 a întrebat:

Sall TPU
Stie cineva unde pot gasi modele de teste psihologice pentru politie?

2 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Nu gasesti asa ceva. Poti doar sa dai peste cineva sa-ti povesteasca ce i-a picat. Stiu ca sunt unele intrebari puse diferit, dar la care in mod normal ar trebui sa raspunzi la fel, altfel zic ca ai probleme, iar intrebarile sunt puse departat una de cealalta gen "Ti-e frica de intuneric?" si peste mai multe intrebari apare "Daca ar trebui sa mergi noaptea pe undeva unde nu exista nicio sursa de lumina, ai accepta?". (doar un exemplu ca sa intelegi, probabil sunt puse mai complicat).
In general sunt multe intrebari prin care incearca sa te citeasca ca om, comportament, caracter, sa nu fii agresiv, sa fii disciplinat, sa nu te enervezi repede si alte chestii de genu care le trebuie lor. happy
Acum cativa ani stiu ca era o chestie, te puneau sa desenezi si un arbore si in functie de cum il desenai (crengi mai groase, mai subtiri, mai inalt, mai scund si alte detalii de genu) iti faceau un profil psihologic, dar acum nu stiu daca se mai da. happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU ai unde să găseşti ( pe net ) "modele de teste psihologice pentru politie"!
Aceste teste NU sunt făcute publice sad

Toate cele bune!