| adilan a întrebat:

Sall TPU,vreau sa ma fac pilot, sunt clasa a 8-a acum din toamna, nu stiu ce liceu sa aleg, va rog sa nu raspundeti oricare, vreau sa-mi spuneti un liceu si profilul pe care trebuie sa merg, sunt din Bucuresti. FUNDA +VOTURI+MULTUMIRI=RASPUNSUL CARE MA AJUTA

Răspuns Câştigător
| Petrust a răspuns:

Acum liceul nu conteaza, serios, important este doar ca sa margi la profilul real si sa inveti foarte bine fizica, matematica.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista nicaieri in Ro vreun liceu care sa aiba ca specializare pilotajul! In scolile de pilotaj( care costa mii de euro!) ai nevoie de matematica, fizica, informatica si limba engleza.
Daca esti foarte bun la invatatura, orienteaza-te catre licee de top din Bucuresti( sunt enumerate aici:http://adevarul.ro/......dex.html), profilul real, specializarea matematica informatica bilingv engleza. Intra pe site-ul fiecarui liceu, cauta profilul si specializarea.

| adilan explică:

Pilot de avion de pasageri

| adilan explică:

Am media 5-7 9,85, dar liceul de aviatie de la baneasa e bun, am vazut ca are note mici, poti sa-mi dai n sfat si-ti dau funda