| Blackwoman27 a întrebat:

Ce parere aveti, oare vor mai scadea mediile de admitere la licee? Daca ar fi sa ne dea examen mai greu + ca acum examenul reprezinta 75% din media de admitere, adica aproape deloc oare ar mai scadea mediile? Eu de exemplu nu am media de 5-8 foarte mare pentru ca acum (in a8a) nu m-am mai axat pe toate materiile ci doar pe romana si matematica asa ca am media de 5-8 undeva la 8.60, avand in vedere ca aceasta nota aproape nu mai conteaza as putea intra daca iau note mari la un liceu cu 8.90 - 9.30 cu conditia sa mai scada media si eu sa iau note peste 8.50 la examen? Nu stiu ce sa fac. Ceva sfaturi?

3 răspunsuri:
| Mellie00 a răspuns:

Acum că tot am avut evaluările.mie mi s.a părut sincer destul de greu, în special la română. După ce m.am consultat cu profesoara mea de mate, am ajuns la concluzia ca mediile o sa scadă cu cel putin 25 de sutimi.

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

Media nu o sa scada, o sa fie la fel, dar daca multi o sa i-a note foarte mici o sa poti intra. Deoarece trebuie sa se formeze o clasa.

| pucky a răspuns:

Daca evaluarile vor fi grele mediile vor mai scadea, daca evaluarile vor fi usoare mediile vor mai creste. Asa credeam eu, sper ca ti.am fost de folos. :*