| Andrei199114 a întrebat:

Salut, am 18 ani sunt clasa a 12 a....mai e putin si se apropie BAC-ul, cum pot sa imi invat comentariile la romana? Eu invat mecanic si nu pot sa retin 4 pagini, ce metode imi recomandati?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Incearca sa inveti intr-un mediu relaxant si placut si ia-ti cartea ''Eseul'' de la editura Art cu toate eseurile, invata-le dar logic, citeste de mai multe ori si retine doar ce e important, ideile principale.happy Si s-ar putea sa te ajute si lecitina forte adica ceva pentru concentrare, memorie si retinere...Sau MemoPlus, dar iti recomand lecitina, e mai buna.

Succes maxim la bacalaureat.

| Florentina9210 a răspuns:

Tu ai probleme de retinere? Incearca MemoPlus.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexMAV a răspuns:

Bravo frate, la fel si eu laughing. Romana-i jale.