| ItsMeMarioman a întrebat:

Salut, am accesat siteul universitati Bucuresti sectiunea facultati de info si m-am uitat la LISTA CANDIDAŢILOR DECLARAŢI ADMIŞI
ÎN URMA CONCURSULUI DE ADMITERE, SESIUNEA IULIE 2014
LA Domeniul de Licenţă INFORMATICĂ
PE LOCURI CU TAXĂ
http://fmi.unibuc.ro/......ie2014.pdf
Un lucru il stiu sigur : La bac trebuie sa am 6 sau mai mult ca sa pot da la facultate, altfel sunt picat si trebuie sa dau in septembrie. Intrebarea mea este : Cum este posibil sa existe admisi cu media sub 6?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă te uitai la modalitatea de admitere, te lămureai :)
http://fmi.unibuc.ro/......e_2014.pdf

"Media de la lucrarea scrisă are o pondere de 80% în media finală, iar media de la examenul de bacalaureat are o pondere de 20%. "

Toate cele bune.

| ItsMeMarioman explică (pentru bursuc001):

Este prima intrebare care o postez pe TPU si constat ca timpul de raspuns este incredibil de mic.
Multumesc f mult happy

| bursuc001 a răspuns (pentru ItsMeMarioman):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă.

3 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Este posibil fiindca a scazut foarte mult numarul tinerilor care doresc sa urmeze o facultate iar universitatile trebuie sa faca cumva pentru a avea toate locurile ocupate. Astfel ca s-a hotarat sa fie admisi si cei cu medii intre 5 si 6. Oricum este legal, in invatamantul romanesc nota de promovare este 5.