| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit ca la liceul Tehnic Forestier am auzit ca este un profil unde poti lucra la cadastru. Vreau sa stiu cum se numeste profilul pentru a lucra la cadastru cand voi fi mare!

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pentru a lucra la cadastru, poti gasi specializari si in cadrul acestui liceu, sau cu o specializare in domeniu, dupa un liceu economic.Aceasta,,meserie,,implica si cunostinte economice,pentru ca se ocupa si cu stabilirea impozitelor pe terenuri,cladiri etc., dar are si o ramura tehnica, care necesita cunostinte de masuratori, topometrie.Te poti profila spre acest domeniu si din directia unui liceu economic, si dinspre tehnic forestier.

| Gaby3891 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Multumesc! Dar ma intereseaza cum se numeste profilul liceului econimic sau tehnic forestier pentru cadastru!

Întrebări recente