| PoPiii a întrebat:

Am cautat peste tot pe internet si nu am gasit nimic... in cazul in care cineva promoveaza examenul de bacalaureat in sesiunea a 2-a sau in anul urmator influenteaza cu ceva admiterea la facultate? Adica este precizat undeva si te afecteaza? Multumesc anticipat! happy

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu influenteaza cu nimic data sau cand ai luat bacul la admiterea la facultate. Important este sa-l fi luat.

| ToKen a răspuns:

Iti influenteaza momentul in care depui dosarul...si cam atat.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te influenţează cu nimic la admiterea de la facultate!
Totuşi, dacă promovezi BAC-ul în Sesiunea de toamnă, NU vei mai avea locuri la facultăţile bune sad

Toate cele bune!

| Anca6991 a răspuns:

Este precizata pe diploma de bac data la care ai terminat XII clase, si sesiune cu anul in care ai luat bacul. Totusi nu va sta nimeni sa vada cand ai terminat si daca ai luat examenul in prima sesiune pentru ca nu conteaza, nu te diferentiaza cu nimic fata de ceilalti. Importanta e nota pe care o iei. Singurul inconvenient e ca daca iei in sesiunea de toamna, majoritatea locurilor la facultati vor fi ocupate.