| GigiMuschiuletz a întrebat:

Salut, am dat bacalaureatul sesiunea iunie-iulie.
La romana am luat 6.40, la matematica 4 (de prost ce sunt ca era usor), iar la biologie 5, 40.
Intrebarea mea este, pot da sesiunea august-septembrid bacul doar la matematica? Si daca iau 6.20, voi promova bacalaureatul?

Multumesc, funda.

Răspuns Câştigător
| lore9327 a răspuns:

Da poti da bacul doar la matematica in sesiunea august septembrie din moment ce ai picat doar la matematica. Si trebuie sa iei o nota astfel incat adunate cu celelate si impartite la nr de materii la care ai dat sa iti dea 6.

2 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Trebuie sa dai in sesiunea de toamna doar la mate.Ai grija ca atunci cand faci media celor 3 materii sa fie peste 6.

| GigiMuschiuletz explică:

Multumesc frumos.
Calculat, 6.20 imi trebuie la matematica.

Multumesc pentru timpul acordat si pentru raspunsuri.