| prodsek a întrebat:

Salut,anul acesta am dat bacalaureatul in august fiindca am ramas corigent la o materie si nu am apucat sa dau in iulie, am picat la romana si biologie cu 4 si ceva si la matematica am luat 6. Anul viitor daca dau bacalaureatul trebuie sa platesc ceva? Am inteles ca se plateste a 3-a oara cand dai, eu am dat o singura data.Si daca eu am promovat la o singura materie la anul le dau iar pe toate 3 sau doar pe cele 2 la care nu am promovat?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau nu se plateste.
Si poti sustine bacalaureatul doar la cele 2 materii pe care nu le-ai luat acum, specificand expres in cererea de inscriere ca vrei sa-ti fie recunoscuta nota la matematica.

| prodsek explică (pentru Ioandelasal):

Bine,mersi pentru raspuns.