| Nikolaus a întrebat:

Salut.

Am fost la scoala azi, am facut o poza la orar si am observat ca s-a schimbat profa de romana (apropo, sunt a 10-a). Ei, in locul ei este acum sotul ei de care am auzit ca acest an e primul lui an la liceul meu.

Din experienta voastra, ce este mai bine? Profesor sau profesoara la romana? Eu personal am avut doar profesoare si chiar ma intreb cum e cu un profesor. Ma gandesc ca o sa fie de treaba si am o presimtire ca o sa fie mai misto ca anul trecut, voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu zic ca e ok, mai ai parte de o schimbare si vezi cum e sa ai si alt tip de profesor. O sa-i fie mai usor s-o ia la acelasi nivel ca profesoara ta fiind casatoriti. Daca nu va place de el, puteti face cerere sa vi-l schimbe.

| Nikolaus explică (pentru Adry05):

Da, la asta ma gandeam si eu. Cred ca e destul de ok sa am parte de schimbarea asta, imi plac schimbarile si sa vedem cum e sa ai un profesor la un obiect uman... Deja la mate si fizica sunt profesori, numai la chimie e o profesoara happy.

| Nikolaus explică (pentru K0sti):

Liceul meu nu-i liceu de vagabonzi si tigani care se bat pe holuri cu alti vagabonzi sau cu profesorii, asta-i clar!

| K0sti a răspuns (pentru Nikolaus):

Aia nu stiu, eu v-am aratat care sunt tendintele!