| Isabela96 a întrebat:

Am nevoie cat cam repede de 30 de cuvinte care incep cu litera M in franceza si daca se poate si ce inseamna...da se poate sa nu fie cuvinte foarte evidente (sa para apoape la fel in ambele limbi)

Răspuns Câştigător
| didi66 a răspuns:

Maison(casa), mere(mama), magasin(magazin), mousquetaire(muschetar), matin(dimineata), montagne(munte), maintenant(mai inainte), meugler (a mugi), miauler (a mieuna), mange(a manca), matelas(saltea), mallette-menage(geanta, valijoara), malle(cufar), moi(eu), malade(bolnava), moins(minus), multiplication(inmultire), musee(muzeu), mathematique(matematica), maigre(slaba), midi(dupamiaza), masque(masca), monde(lume), manteau(mantie), main(mana), marcher(a merge), monument(monument), manuels(manuale), monsieur(domn), marron (maro)
Sper sa te ajute happy

| Isabela96 explică (pentru didi66):

Insfarsit cineva care a inteles ce imi trebuiebig grin

8 răspunsuri:
| Isabela96 explică:

Se vede ca e tarziu
eu am spus cuvinte care in franceza sa inceapa cu m nu in romana
vreti sa iau tot dictionaru la rand sa vad care in franceza incepe cu m?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Isabela96):

Esti grea de cap
intra pe francez.ro
si inverseaza alea
din romana in franceza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://francez.ro/
scrie 30 de cuvinte acolo si dai traducere
sau poti da si pe goagal :P
dar ala traduce ca mine in chineza

| Isabela96 explică (pentru anonim_4396):

Mie imi trebuie sa inceapa cu m in franceza....de unde sa stiu eu 30 de cuvinte care incep cu m in franceza...si in romana stau un pic sa ma gandesc pana gasesc 30

| anonim_4396 a răspuns (pentru Isabela96):

Masa,marca,murdar,misterios,mobila,mustar,mica,mare,mama,mister,mergi,mot,mirodenii,magazin,motan,magar,macaroane,maioneza,mal,malaimanastire,mancare,manusi,marfa,masea,masline,matusa,medalion,matura,

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://www.desprevise.ro/m?start=30
uite aici
si intra pe francez.ro si traduci

| FyTzE a răspuns:

Http://dexonline.ro/cuvinte/m gasesti aici cuvintele in romana si le traduci in franceza