| numesiprenume0 a întrebat:

Am nevoie de un curs scurt de electroterapie care sa cuprinda raspunsurile la urmatoarele intrebari: Care sunt valorile curentilor de mica si medie frecvena? Cum se numeste fiecare tip de curent si intre care din cele doua tipuri de curenti se incadreaza?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Electroterapia NU este un "curs scurt", ci facultate de medicina + rezidentiat + specializare + masterat in domeniu!

Ceea ce doresti tu sunt specificatiile tehnice din manualul de utilizare a fiecarui aparat, in parte... tongue

| Iote a răspuns:

Acel curs scurt nu poti sa il faci aici. Nu va iesi nimic din tine. Mergi si fa cursul si practica (!) acolo unde se organizeaza. Altfel, poti nenoroci niste oameni.