| florynho000 a întrebat:

Salut,am o intrebare: in clasa surorii mele sunt 17 copii( clasa a9-a) se poate desfiinta o clasa pe parcursul anului scolar? Si daca da ce se va intampla cu elevii acelei clase? Multumesc frumosbig grin

3 răspunsuri:
| ionutaby a răspuns:

Ii tine asa, sau daca nu se vor mai transfera de la alte clase, sau se vor raspandii ei la alte clase! Oricum cum a zis si nerito daca nr elevilor e mai mic de 25% din cat incap intr-o clasa

| nerito a răspuns:

Da, daca numarul elevilor e mai mic de 25% din total cat incap o clasa, daca nu mai aduce de la alte clase, ori ii tine asa.

| KikindraLea a răspuns:

Da, se poate dastrama...Pai in primul rand de obicei:daca ar fi dupa profi ar muta elevi dupa note adica in a, b, c conteaza...mai ales daca e sorata ii in a sau b cu siguranta nu ele se destrama pentru ca sunt cela mai importante: c se dastrameaza si se impart pe clase.