| jupiter530 a întrebat:

Salut am o intrebare la examen la romana ma poate depuncta daca la inceput de propozitie scriu cu litera mare de tipar?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu, daca, in mod clar, asa scrii tu, in general.
Ar trebui, totusi, sa scapi de cliseul ala cretin "asa scriu eu", pentru ca tocmai de-aia invatam toti ACELEASI litere, scrise in ACELASI fel: ca sa inteleaga toata lumea scrisul de mana al tuturor.

3 răspunsuri:
| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Probabil nu dar mai bine nu risca ca poate s-o creada ca pe un semn

| Tocaciu_Mihaita_1998 a răspuns:

− ortografia (0-2 erori – 3p/ 3 erori – 2p/ 4 erori – 1p/ 5 sau mai multe erori – 0p)

| vladmariuss a răspuns:

Nu este niciun fel de problema asta sa mai intamplat si nu sa penalizat si sa iei o nata mare