| Adela206 a întrebat:

Buna! Azi am sustinut evaluarea nationala la romana. Eu de obicei scriam cu litere de tipar insa de cateva zile am incercat sa ma obisnuiesc cu scrisul literelor de mana. Din neatentie la examen mi-au scapat cateva litere s de tipar, iar pe unele le-am taiat, in timp ce pe altele am incercat sa le fac in s de mana (nu am ingrosat si nici nu aratau urat, dar se poate vedea cum erau scrise inainte, de asemenea la matematica o sa am mai multa atentie si nu am sa mai scriu vreo litera peste o alta litera sau o cifra peste alta)

Se considera semn acest lucru? Si daca da mi se poate anula lucrarea?

4 răspunsuri:
| user0010 a răspuns:

De ce le-ai îngroșat? Trebuia să le lași de tipar că nu avea nimic, contează să fie citeț.

| Adela206 explică (pentru user0010):

Inca era citet, scrisul era subtire si nu era ingrosat dupa parerea mea se intelege destul de bine
mi se spusese ca literele de tipar sunt luate in considerare ca semn si m-am panicat, am realizat prea tarziu ca trebuia sa intreb asistentele
acum sper sa nu se ia in considerare ca semn

| user0010 a răspuns (pentru Adela206):

Nu-i nimic, nu-ți fă griji. Cât timp corectorul poate înțelege ce ai scris, nu ar trebui să te stresezi.

| Adela206 explică (pentru user0010):

Ok, multumesc mult!