| TFK a întrebat:

Salut,am o întrebare, la fizica pe primul semestru am media 7 si pe al doilea imi iese 3 dau corogenta? sau rămân corigent? pentru ca ai mei S-au îngrijorat ca rămân corigent, eu știam ca se face media 7+3=10 10:2=5...deci cum e?

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Media anuala conteaza atunci cand se ia in considerare "scoala de vara" (corijentele). Daca media anuala este minim 5 atunci esti ok, iar media ta este fix 5, nu ai nicio problema.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu conteaza ca ai pe semestrul trecut media 7, daca ai media 3 ramai corigent.
P.S Nu stiu sigur daca ramai corigent sau nu.

| Ycu a răspuns:

Esti corigent semestrial, nu ai treaba ca anual este ok.

| rockmeout a răspuns:

Ramai corigent pe al doilea semestru, deci vei da un examen sau testare in vara.

| TFK explică:

Rock,am mai văzut pe net si alții cu prb asta si ziceau ca nu se rămâne, si nu se da corigenta...

| cosmy6886 a răspuns:

Nu ramai corigent. Stai calm

| Crystyyi a răspuns:

Nu ramai corigent ca pe al 2-lea semestru iese media 5

| Luca_Raluca_1991 a răspuns:

Pune si învaţă trebuie să iei un 7+5=12, 12:2=6.