| ionutzblackknife a întrebat:

Am o nelamurire: la mate-info normal se face vreo limba straina(engleza/franceza)? Deci normal fara bilingv sau intesiv info!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Luisa_6862 a răspuns:

Faci limba straina, normal tongue faci si engleza si inca o limba, de obicei franceza happy numai ca la mate info simplu nu faci atatea ore de limbi straine ca la un profil bilingv happy tongue

7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Din pacate da.

| Roxett a răspuns:

Se fac chiar doua: engleza+franceza/germana (depinde ce ai facut in generala)

| Claudiw a răspuns:

La mate-info normal se fac 2 ore de engleza si 2 de franceza pe saptamana.

| JAMALEEE a răspuns:

Deci:
Daca ai ales profilu mate-info si ai reusit sa intri.
Va trebui ca pe 2 Septembrie sa dai o teza la limba engleza (anul acesta va fi si intensiv engleza la mate-info).Nu e obligatoriu sa treci teza dar e obligatoriu sa te preziniti la teza.
Deci mate-info anul acesta va avea si intensiv engleza

| Yannaa a răspuns:

Da se face prima limba engleza sau franceza(depinde ce-ai facut in 5-8) si a doua limba franceza/germana adica e cam la fel ca la bilingv da se fac mai putine ore din prima limba big grin sper ca te-am lamurit

| dopp a răspuns:

2 ore engleza 2 franceza.sau daca ai facut germana in gimnaziu se inlocuieste cu franceza.

| ionutzblackknife explică:

Ok! Multumesc pentru lamuriri! Ma ingrijorasem deoarece am fost dupa manuale si nu mi s-au dat carti de limbi straine...