| Papa_Angelo_Mihai_1997 a întrebat:

Salut.Are cineva idee ce subiecte se dau pentru admitere clasa a 8-a la limba engleza si franceza pentru profil de mate-info-intensiv bilingv

2 răspunsuri:
| IoanaaAa3 a răspuns:

Păi, eu din câte m-am informat pentru engleză se dau două probe. Una scrisă în marea majoritate gramatică. Și una orală, în care te pune să descri ceva...sau o discuție liberăhappy. Sper că te-am ajutat. Baftă!

| Papa_Angelo_Mihai_1997 explică (pentru IoanaaAa3):

Mersi mult m-ar interesa ce fel de exercitii de gramatica se dau... pentru a stii ce trebuie sa invat mai binestraight facein orice caz bafta si tiewinking