| Maxiela a întrebat:

La filologie simplu nu intesiv engleza sau bilingv trenuie sa dau teza la o limba straina sau latina si ce materii se fac?

Răspuns Câştigător
| ioana_6047 a răspuns:

Dai teza la romana, istorie sau geografie, latina, si engleza sau franceza. faci materiile urmatoare: romana, literatura universla, romana optional, istorie, geografie, chimie o ora pe saptamana si fizica, apoi se vor numi altfel, de ex sistem solar(fizica) si chimia vitaminelor, sport, religie, franceza, engleza, logica,(apoi din an in an sociologie, filosofie, psihologie), nu faci matematica decat in clasa a 9 mi se pare o ora pe saptamana! iar bacul nu il dai la matematica il dai la romana, o limba straina, geografie si istorie. sper ca ti-am fost de ajutor.bafta

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Dai la engleza si la latina.si materii ca la celelalte profile. din a 11-a incepe diferentierea...

| ema69 a răspuns:

Si eu am facut filologie, insa am terminat de ceva vreme.Atunci,se da teza la lb.franceza,chiar si bac am dat din ea.Latina se facea, intr-adevar, dar nu se da teza din ea. Poate s-au mai schimbat lucrurile, dar oricum, per sa te ajute rasp meu.