| Pandicorn22 a întrebat:

Am primit la logica o tema cam cidatica... trebuie sa facem pana luni un proiect sub forma unui joc cu instructiuni prin care sa facem un copil de 5-8 ani sa inteleaga ce este un silogism... Si trebuie sa facem si o pagina web in care sa prezentam jocul...
Cea mai buna idee primeste fundita. Multimesc anticipat!

1 răspuns:
| peperonies a răspuns:

Pai poti sa faci o pagina in care un barbat ii explica ceva unei femei si femeia nu intelege. Femeile nu trag concluzii bazate pe logica si observatie, se bazeaza mai mult pe un instinct asa si cam pe ce cred ele.