| Sylar_7844 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de bacul la engleza... se dau toate probele (scris+oral+ascultat) in aceeasi zi? se da o singura nota/calificativ pentru toate? daca se da nota, conteaza ea la media finala de bac? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna,
eu am dat bacul anul trecut (nu stiu daca s-au mai schimbat multe), dar am dat in aceeasi zi toate probleme cu pauza de juma de ora sau o ora intre ele. se da cate un calificativ la fiecare proba( la scris, o sa ai mai multe calificative, intelegerea textului citit, un calificativ, a1, a2, b1,b2,c1,c2(c-ul doar daca ai facut eng intensiv la liceu) iar a1 fiind cel mai slab nivel.) si prodicerea de mesaje scris -inca un calificativ. oral-ul la fel 2 calificative pentru producerea de mesaje orale si interactiunea orala (participarea la conversatie), iar la audierea un calificativ pentru intelegerea textului audiat. deci in total 5 calificative. aceste calificative nu conteaza la media finala a bacului pentru ca nici nu ai cum sa le pici, ce-l mai mic calificativ find a1 ( care se refera ca stii foarte putina eng, cat sa intelegi si sa zici yes si no ), aceste calificate au valoare cand te angajezi undeva. sper ca te-am putut ajuta

4 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Ce ai facut la probele de la competente? A fost bine?

| Lacoste a răspuns:

Buna.Toate probele la engleza se dau in aceeasi zi, in maxim 2-3 ore,se dau calificative pentru fiecare proba (scris,oral, ascultat). Calificativul nu conteaza la bac, nu influenteaza cu nimic media finala.

| Everything a răspuns:

Probele nu se dau toate in aceeasi zi ci intr-un interval de cateva zile iar pentru fiecare proba se da o alta nota

| RTYUI a răspuns:

Salut. Se da separat(in zile diferite) : scris de oral. Notarea se face ca si la celelalte "prostii" de pana acum cu calificativele: mediu/avansat/experimentat iar ele nu te ajuta cu nimic (de ex:la angajare)