| Alex57 a întrebat:

Salut!
Am și eu o întrebare mai prosteasca ce suna cam asa. Când vrei sa trimiti un colet, trebuie sa scrii tu datele tale și a destinatarului sau se scriu la sediu, de exemplu FAN courier, din câte știu eu, și nu prea știu, aceste date se scrii la sediu cu ajutorul celui care vrea sa plasese comanda, în cazul de fata eu.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este intr-adevar o intrebarea prosteasca happy
Cum ar putea curierul sa-ti stie tie numele adresa si pe ale destinatarului? Evident ca NU este datoria curierului!

Tu esti cel care scrie pe pachet: numele complete si adresele, pe ambele etichete, de expeditor (aici esti tu) si ale destinatarului (persoanei careia i le trimiti).

Tot tu esti cel care suna la FanCurier si isi da: numele, adresa si numarul de telefon, ca sa vina curierul acasa si sa ridice pachetul.

| Alex57 explică (pentru Violleta2022):

Salut din nou! Ok ok cred ca să făcut o mica neînțelegere. Eu ma refeream, ca cel care trimite coletul, că trimit coletul direct de la sediul FAN courier și dacă nu greșesc cred ca acolo îl și cântăresc. Cred ca dumneavoastră ați presupus ca FAN courier vine pentru a-mi ridica coletul direct de acasă.
Îmi cer scuze pentru neînțelegere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La fan curier poți să îți faci singurel awb online sau îl faci împreună cu curierul când preia pachetul