| csfnaicsf a întrebat:

Vreau sa trimit un colet in Germania prin Posta Romana. Am inteles ca trebuie sa scriu datele expeditorului si ale destinatarului. Marea mea problema este ca nu stiu in ce limba sa le scriu laughing. Sa scriu datele mele in romana, iar cele ale persoanei din Germania, in germana?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cere adresa persoanei din Germania. Scrisă, pe Messenger, Skype etc. Asa cum se scrie acolo. Si asa o scrii si tu la destinatar. La expeditor o scrii normal, in limba romana.

| NGheorghe a răspuns:

Datele tale nu au importantă, dar dacă pe destinatar îl cheama Ion, tu trebuie sa scrii Johan. Dacă sta pe strada " 2 Septembrie" atunci trebuie sa scrii "2 September"... happy dar poate ai noroc si poștașul este un român care te înțelege.