| Honeyuck a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru studentii de la facultatea de limbi straine din Bucuresti sectia japoneza-engleza. Intentionez sa intru acolo, dar am auzit ca la rusa-franceza programul este foarte incarcat, multe teme si de citit la fel de mult, iar timpul liber este egal cu 0. As vrea sa stiu daca asa este cu adevarat. Multumesc! happy

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, mergi la facultate, nu la joaca si distractii nu? Acolo mergi sa inveti si cum facultatea nu se aseamana cu scoala generala, unde invatatorii si profesorii te trec, pentru ca este simplu, la facultate nu mergi decat daca, esti dispus sa fii serios si sa inveti pe rupte.
Daca vrei timp liber, ia-ti un job unde mergi la munca dimineata si apoi ai timp liber, cu gramezile!
In fond, nu te obliga nimeni sa inveti sau sa mergi la facultate!

| kopli a răspuns:

Cum sa inveti ceva fara sa citesti si fara sa-ti rezolvi corect temele?

| Honeyuck explică:

Multumesc pentru raspunsuri, dar nu prea au legatura cu intrebarea mea. Stiu ca nu ma duc in plimbare, ci ca sa invat si ca vor fi teme, dar am auzit ca nu mai este timp nici de respirat, iar orarul este extrem de incarcat. Am intrebat din curiozitate, multumesc din nou happy