| Andreea_Deea_1985_90Ln a întrebat:

Salut am si eu o intrebare. Puteti sa ma ajutati cu un discurs? Sunt clasa a 7-a si am nevoie de un discurs pentru cei de clasa a 8-a. Dau Funda big grin

Răspuns Câştigător
| RocketStarStar92 a răspuns:

Fii inventiva si incearca sa surprinzi in detaliu povestea voastra de viata care se va incheia curand, iar cand faci asta nu folosi anticalofilia. Poti introduce figuri de stil, metafore, joaca-te cu cuvintele si transforma discursul intr-o opera de arta! Bafta!

1 răspuns:
| RocketStarStar92 a răspuns:

Nu iti scriu un discurs, dar, in schimb, iti pot oferi cateba sfaturi. Incearca sa transformi intregul diacurs intr-o poveste, unde sa folosesti numai sinceritatea si impresiile acumulate la sfarsit de an scolar. Poti vorbi despre evolutia voastra in scoala, despre profesorii care v-au indrumat, despre ceea ce ati invatat in scoala respectiva si cum va va ajuta asta in viata etc. Fii