| Adrian_Teodor_1997 a întrebat:

Salut.Am si eu o intrebare.Se poate ingheta primul semestru la Academia de Studii Economice? Sunt in primul an si vreau sa urmez alta facultate din vara si sunt prins cu pregatirile. Daca se poate ingheta primul semestru si daca imi mai vine sa o pot continua cu semestrul 2 dupa care anul 2 etc. Multumesc! (precizez ca sunt la taxa)

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Ca sa "ingheti", trebuie sa detii "materialul" de inghetat!--- adica, sa detii numarul minim de 30 de credite necesare promovarii in an superior. Daca nu ai acumulat numarul minim de credite, conform prevederii de la art 72 din Regulament, vei fi exmatriculat/a cu drept de reinmatriculare(http://www.mefc.ase.ro/......2017.pdf).
Citeste,la art.85 din respectivul Regulament, despre conditiile intruperii de scolarizare( "inghetarea" despre care faci vorbire!)

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa ingheti un an, nu un semestru.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca se poatea face asa ceva intr-o academie!
Dar suna la secretariat si intreaba acolo!